Mléko

14. června 2008 v 8:32 | poorfran |  zdravá výživa
Mléko
Jsme stále vedeni k tomu, že mléko je plné zdraví, neboť mlékárny dělají vysoce organizované kampaně za milionové prostředky na podporu prodeje svých produktů. Mléko má však sloužit jako strava pro mláďata všech druhů savců. Je to výživa, která trvá, dokud se anatomie jedince dostatečně nevyvine pro asimilaci stravy, která je žádoucí pro daný druh živočicha. Kravské mléko je určené pro tele, není určeno pro lidské mládě, natož pro dospělého člověka.
Stále více lékařských autorit dochází k tomu, jak to s mlékem opravdu je. Podle nich vede užívání mléka ke vzniku většiny nemocí jako jsou průjmy, astma, arthritidy, anemie, dokonce i srdeční choroby a hlavně rakovina. Poukazují na rostoucí množství lékařských důkazů, včetně klinických zkušeností, které toto tvrzení dále potvrzují.
Mléko je velmi extrémní jin. Po snězení jakéhokoliv výrobku s obsahem mléka se všechny buňky našeho těla prudce roztáhnou (jin je roztahující se odstředivá energie, která vede k expanzi). Tím dochází k disharmonii v organismu. I když to většina lidí neví nebo si to nechce připustit mléko je jedem. Existuje totiž určitý biologický řád a chceme-li si zachovat statut lidských bytostí, nemůžeme tento řád porušovat. Podle něj je každý druh savců během embryonálního vývoje závislý na krvi své matky a v prvním období svého života pak na jejím mléce. Mezi jednotlivými savci jsou však velké rozdíly - stačí porovnat naši postavu s obrovským tělem krávy...
Náš organismus je založen na lidských dědičných faktorech jako jsou geny, chromozomy a DNA. Jsme-li však kojeni kravským mlékem a dále pokračujeme v konzumaci mléčné stravy, začnou se naše tělesné buňky měnit a stávat se podobnějšími buňkám kravským. Kravské mléko sice obsahuje bílkoviny, tuk a různé výživné složky, které připomínají mléko lidské, ale kravské bílkoviny a tukové molekuly jsou velmi odlišné od lidských. Především je rozdílné jejich množství, za druhé je odlišná velikost molekul a rozdílné jsou i jejich účinky. Proto krávy dosahují větších tělesných rozměrů než lidé.
Ti, kteří pijí kravské mléko, jsou obvykle tělesně mohutnější, expandovanější, než lidé, kteří mléko nepijí. Zároveň jsou ale takové i jejich vnitřní orgány (rozšířenější, méně kompaktní) včetně jater, střev, mozku a dalších orgánů. Proto také takoví lidé mají tendenci být emocionálně, fyzicky i mentálně pomalejší, méně čilí, hloupější a méně senzitivní. Obzvláště je důležitá ta skutečnost, že se potenciálně nemůže rozvíjet ona specifická nadřazenost lidského mozku a ani naše schopnosti duchovní, jako např. porozumění etickým problémům, kosmologickým pohledům a názorům, kosmologickému uvědomění atd.
U lidí, kteří byli odkojeni kravským mlékem, se většinou zastaví vývoj na emocionální úrovni. To je úroveň, uvědomění i soudnost tak zvaně "telecí". Tito lidé pak potřebují mnohem delší čas na rozvíjení intelektuální, společenské, sociální, ideologické a kosmologické perspektivy. Děti, které jsou odkojeny kravským mlékem jsou mnohem těžkopádnější, roztržitější a méně bystré.
Národy, které konzumují mléko "ve velkém" (Amerika, Anglie,Holandsko, Belgie a jiné) v minulosti sice dobyly a podmanily si část světa, ale ve skutečnosti jejich myšlení zůstává na smyslové úrovni. Tyto národy ve skutečnosti nerozvinuly vyšší úroveň myšlení globálního, ideologického ani duchovního. To jest ani vědomí, že svoboda druhého je i svoboda jejich. Mléko samo o sobě ale nemůže být příčinou takového jednání. Násilí, nezbytné k dobývání, přichází z masa a z kombinace mléka a cukru. A právě tuto kombinaci konzumují zmíněné země v obrovském množství. Díky této stravě jsou bystří na mechanické, smyslové a sentimentální úrovni. Jsou však zcela poraženi sociálně, ideologicky a duchovně. Když ovládnou materiální zdroje válkou a agresí, pak odpovídajícím způsobem ztrácejí mentálně a
duchovně - úpadkem etických a náboženských hodnot, rozpadem rodiny a vnitřní kulturní dezintegrací.
Mléčná strava poškozuje ovšem všechny orgány. Protože je však produktem mléčných žláz, tak postihuje v prvé řadě lidské žlázy s podobnou strukturou - nejčastěji jsou proto postiženy prsa, děloha, vaječníky a prostata. Nepříznivé účinky se projeví jako hromadění hlenů okolo těchto orgánů a to má za následek tvoření cyst, fibromů, myomů, nádorů a nakonec rakoviny. V druhé řadě je konzumací mléka poškozena štítná žláza, nosní dutiny, hypofýza, zvukovod, průdušky a oblast kolem středního mozku. Řada lidí, kteří jedí mléčnou stravu, má zahleněné nosní a čelní dutiny a vnitřní ucho. Z toho plynou různé rýmy a sluchové potíže. Mléčnými výrobky nahromaděné tukové zásoby v ledvinách a žlučníku zase způsobují tvorbu kamenů. Běžnými potížemi z mléčné stravy jsou i výtoky z pochvy. Pokud jde o plíce, tuk a hlenové usazeniny způsobují snížení dechové aktivity; což přispívá ke zhoršení celkového zdravotního stavu a v neposlední řadě ke vzniku astma.
Bílé skvrny a skvrnky a jim podobná znaménka na kůži jsou také známkou vylučování mléka a mléčných výrobků.
Dá se říci, že s konzumací mléka je spojeno asi 80% zdravotních obtíží, počítaje v to rakovinu, nádory, cysty, kožní choroby, alergie, senné rýmy, sluchové potíže, vznik kamenů, dýchací potíže, mentální choroby, sexuální problémy, neplodnost, artritidu, revmatismus a jiné.
Argument, že naši předci také konzumovali mléko a byli zdraví, neobstojí. Předně - dříve neexistovaly velkochovy, ta tak zvaná "živočišná výroba", zacházející se zvířaty velmi nehumáním způsobem, a navíc mléka neměli přebytek ani ti, co měli vlastní krávu, protože mléko bylo hlavně pro telátko a teprve to, co zbylo, měli lidé. Ani pastevci dobytka nepili tolik mléka a výrobků z něj jako současný člověk, který si nemusí nic připravovat a vyrábět, jen si naplní koš v samoobsluze.
Pylová alergie se může při mléčné stravě a nevhodných nápojích rozvíjet utajeně i deset let. Některé typy rakoviny nepozorovaně dvacet i více let. Pozvolné oslabování imunity může do chvíle, než se systém zhroutí, probíhat třicet let. Srdeční a cévní choroby u někoho patnáct; u jiného dvacet, u někoho ještě více let. Poruchy jater vznikají při časté konzumaci sýrů plíživě, někdy i polovinu života. A o co pomaleji vznikají, o to hůře se pak napravují.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nikulik nikulik | 1. srpna 2012 v 12:49 | Reagovat

ahojki, proste ti musim rict svuj nahled na vec.. mleko neni tak skodlive, jak vsichni tvrdi. Pokud sis všimla tak je skodlive pokazde neco a pak to zase vychvalujou pro neco jineho. Clovek se v tom ztraci. Za nemoci nemuze jediná konkretni potravina, nýbrz kombinace různých potravin a genetické dispozice. Navíc mléko pijeme od nepameti a rakovina se rozviji az dnes kdy je vsechno prevarene s polovicnou nutricni hodnoty nez bylo pdejme tomu pred sto lety.  Mleko jako takové jsme se v historii ucili pít a dlouho jsme nebyli schopni ho stravit, ale prizpusobili jsme se. Tak jako s obolninami, proto jsou ruzne nesnasenlivosti na urcity druh potraviny, ale to je geneticky dane. lidi muzou mit alergii uz i na vodu, bez ktere organismus neni schopen fungovat. Stáhla jsi nekde nějaky ,,odborný" clanek, ale vez ze moc odbornosti v nem neni. Ale jsem radaze se zajimas. Bylo by vhodne se podivat na vicero zdroju a porovnavat informace, protoze casto se stane, ze jednu spravu si hodi na web vice firem a pak maji lidi dojem, ze pokud to tak vidi tolik odborniku tak je to pravda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama