Maso

14. června 2008 v 8:26 | poorfran |  zdravá výživa
Maso
Konzumace masa je prastarý a ztuhlý zvyk, který by měl být podrobně přezkoumán. Lidské tělo nemůže využít něco jako plnohodnotnou bílkovinu. Bílkovina ať je jakéhokoliv původu musí být složitě rozkládána. Tento proces rozkládání je energetický a časově náročný. Vznikají přitom jedovaté látky jako je kyselina močová. Dále tělo nedokáže využít a téměř ani vyloučit cizí cholesterol. Až následně může tělo využít rozložené aminokyseliny a poskládat si z nich potřebné bílkoviny.
Bílkovina je sice strukturou našeho fyzického těla, každou naší buňkou, ovšem je mylně chápána jako základní stavební látka a zároveň zdroj energie. Když si "žádáme" bílkoviny ve skutečnosti potřebujeme tuky. Zastánci bílkovin si myslí, že je potřeba živočišná bílkovina pro vytvoření živočišné bílkoviny. To ale odporuje skutečnosti během prvních měsíců lidského života, kdy malé dítě zdvojnásobí svou tělesnou váhu pouze na dietě složené z mateřského mléka. Většina mateřských mlék obsahuje pouze 2% bílkovin! Dominantní složkou mateřského mléka je tuk.
Honba za bílkovinami jako stavební látkou také není na místě, jelikož tělo musí bílkovinu složitě a neefektivně rozložit na nižší části = aminokyseliny. Bílkovina proto není onou potřebnou složkou stravy. Jsou jimi aminokyseliny a ty se v přírodě vyskytují jak v rostlinné formě tak živočišné. Až z aminokyselin může tělo poskládat bílkoviny. Příkladem jsou savci býložravci, kteří během svého života vytvoří ve svém těle ohromné množství svaloviny čistě jen z rostlinné stravy (gorila, slon, zebra, žirafa, hroch). Bílkoviny jsou jen souborem aminokyselin. Všechny potraviny bohaté na bílkoviny (maso ale i naklíčené obiloviny a luštěniny).
Lidé i zvířata si produkují vlastní cholesterol. Každá buňka v lidském těle produkuje tolik cholesterolu kolik sama potřebuje. Jen kojenec potřebuje cizí cholesterol a ten dostává v mateřském mléce. Problémy s cholesterolem existují pouze v případě konzumace živočišných bílkovin a tuků, protože lidský organizmus není stavěný na trávení cizího cholesterolu, tak jak je to u masožravců. Ať už se jedná o červená, bílá masa nebo částečně i ryby nelze zmínit ani jednu pozitivní věc na jeho konzumaci. Současné studie dokazují, že čím vyšší je konzumace masa, tím je vyšší výskyt astmatu, artritidy, rakoviny, srdečních a ledvinových chorob, diabetu, revmatismu, osteoporózy a alergií.
Současná kvalita masa je ovlivněna krátkozrakostí a honbou za ziskem. Proto se zvířata chovají v nedůstojných velkochovech, krmí se nejlevnější, nekvalitní a nepřirozenou stravou, jakou si ani neumíme představit. To vede stejně jako u lidí, když se konzumuje nepřirozená strava, k velkému výskytu chorob. Ty se potírají extrémním přísunem antibiotik, umělých hormonů a dalších chemikálií. Tyto toxické látky jsou přítomné v mase, mléčných výrobcích a vajíčkách. Při spotřebě těchto komodit člověk dostává silnou dávku těchto toxinů.
Hodně lidí argumentuje, že současné rostlinné plodiny jsou otrávené chemikáliemi. Už si ale neuvědomují, že živočišné produkty co se jim objevují na talíři také jednou chodily a byly krmeny stravou ještě horších kvalit než se podává lidem. Jen co se týká pesticidů bylo zjištěno, že konvenčně vypěstované maso obsahuje 14x více těchto chemikálií než konvenčně vypěstovaná zelenina (pro doplnění mléčné výrobky asi 5x více) - a co teprve obsah hormonů a antibiotik?
K další degradaci kvality dochází s globálním zhoršováním životního prostředí. Další jedovatou látkou v mase je adrenalin, který vylučuje zvíře ve stresu před porážkou. Ten má na člověka negativní vliv jak po fyzické, tak psychické stránce.
Následující tabulka srovnává některé tělesné znaky dravců, býložravců a člověka, se zaměřením na ty, které mají co do činění se druhem výživy jednotlivých skupin.
Tělesné znaky
Dravci
Býložravci
Člověk
¨
zuby
- ostré, špičaté
-chybí ploché stoličky
-špičáky mohou být ostré, stoličky ploché pro změlnění stravy
- nejtupější špičáky mezi primáty, ploché stoličky pro rozmělnění stravy
čelisti
- pohyb pouze vertikálně, slouží ke kousání a trhání
- pohyb vertikálně i horizontálně kvůli rozmělnění
- pohyb vertikálně i horizontálně kvůli rozmělnění
trávicí ústrojí
- 3 x delší než trup
- je schopné vyloučit cizí cholesterol
- 8 x až 12 x delší než trup
- není schopné vyloučit cizí cholesterol
- min. 12x delší než trup
- není schopné vyloučit cizí cholesterol
játra
- obsahují urikázu - enzym štěpící až 15 x více kyseliny močové něž u býložravců
- mají nízkou toleranci vůči kys. Močové ( je vedl. produktem trávení masa)
- mají nízkou toleranci vůči kys. Močové ( je vedl. produktem trávení masa)
sliny
- jsou kyselé
- jsou alkalické, obsahují enzymy pro štěpení uhlohydrátů
- jsou alkalické, obsahují enzymy pro štěpení uhlohydrátů
krev
- je kyselá
- je alkalická
- je alkalická
moč
- je kyselá
- je alkalická
- je alkalická
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama