JIN A JANG

14. června 2008 v 8:17 | poorfran |  zdravá výživa
Co je energie světa? Jakou energii nám nabízí jídlo? Rozdělení podle jin a jang.
Náš svět je světem energií. Všechno má svou energii. Věci, lidé, potrava, země, půda, voda ale i myšlenka. Žijeme ve vesmíru, kde se neustále vše proměňuje . Tato proměna probíhá podle nekonečného vesmírného řádu, který byl v průběhu historického vývoje v různých dobách a na různých místech planety objevován, chápán a také formulován a vyjadřován. Tvoří univerzální obecný základ všech duchovních, filosofických, přírodovědných, lékařských a společenských tradic. Cestu a způsob, jak v denním životě používat tento vesmírný řád se pokusili zformulovat a předat lidstvu Konfucius, Mojžíš, Budha, Ježíš, Mohamed a další učitelé starých dob.
Vše kolem nás je v pohybu a neustálé proměně, stačí se podívat na obíhání elektronu v obalu atomu nebo pohyby Země. Sluneční systém se otáčí kolem galaxie Mléčné dráhy. Uvnitř tohoto neustálého pohybu lze však nelézt určitý řád. Protiklady se navzájem přitahují, aby byla nastolena rovnováha a harmonie. Vše totožné se odpuzuje, aby nedošlo k nerovnováze a disharmonii. Určitý směr se změní ve svůj protiklad, který se pak opět vrátí do svého původního stavu. Tak přechází léto v zimu, mládí se proměňuje ve stáří, život vzniká a zaniká. Tyto cykly probíhají všude v přírodě a v celém vesmíru.
Před mnoha tisíci lety označili Číňané tento řád proměn slovem TAO a tak vznikl princip JIN a JANG, které tvoří podstatu všech jevů. Jsou to obecně platné zákony harmonie a relativity.
…..TAO dává vznik JEDNOTĚ
Z JEDNOTY se rodí PODVOJNOST
PODVOJNOST dává zrod TROJICI
Z TROJICE vzniká a rodí se nekonečné množství jevů
Toto nekonečné množství jevů a věcí nese na svých bedrech JIN.
V obětí svírá JANG.
Životodárná harmonie spočívá v dokonalém smísení a splynutí těchto dvou životadárných energií. Nejde až zas tak úplně o protiklady, ale o dva prvky, které se vzájemně přitahují a doplňují.
Na základní princip JIN a JANG narazíme v různých podobách v mnoha filosofiích a náboženstvích. V buddhismu je svět proměn nazýván SAMSARA a je chápán jako točící se kolo bolesti a soucitu. V hinduismu je zase absolutno členěno na Shivu a Parvati. V Bibli jsou často zmiňovány proměny světla a tmy či klidu a pohybu. Neboli síla zemská a síla nebeská.
Ať už tyto energie nazveme jakkoliv, pravdou je, že jin a jang ovládají všechny jevy a vytvářejí i ovlivňují ven i dovnitř směřující pohyb či tendence. Jin, ven obrácená odstředivá energie, vede k expanzi. Jang, dovnitř směřující dostředivá energie, vede ke stažení, kontrakci. Tyto cykly najdeme i v lidském těle, např. ve střídání uvolňování a stahování srdečního svalu, plic a střev během přirozených zažívacích pochodů. V oblasti astronomie a fyziky se obě tyto energie projevují jako JANG - energie dostředivá, vycházející ze slunce a směřuje do středu Země a JIN - odstředivá, směrem ven rozpínající se energie, která vzniká otáčením se Země kolem vlastní osy. Všechny jevy na naší planetě jsou vytvářeny a udržovány v rovnováze těmito dvěma energiemi.
Následující tabulka obsahuje klasifikaci protichůdných a vzájemně se doplňujících tendencí JIN a JANG.
Prostřednictvím každého sousta, které jíme, přijímáme do sebe souhrn celého okolního prostředí: sluneční svit, půdu, vodu, vzduch.
Stejně jako všechno i potrava je složená z energií. Všechny potraviny mají zároveň vlastnosti typu jin i jang, ale výsledně jsou jednotlivé potraviny více či méně jin nebo jang.
Cílem zdravé stravy je poměr těchto energií v těle vyvážit a tím nastolit harmonii. Systém si můžeme pro názornost představit podobně jako naznačujeme kyselost a zásaditost. Uprostřed je čárá "neutrality" , jedním směrem roste jin a druhým jang. . Některé potraviny jsou mírně jin či jang některé extrémně jin či jang. Oba extrémy jsou negativní. Jak extrémní jin (jako je např. cukr nebo mléko) tak extrémní jang (jako je např. maso nebo sůl) vyvolávají v těle disharmonii. "Ideální pokrm" je energeticky vyvážený - obsahuje jak části jin tak jang. Pokrm sám o sobě by měl být složen z potravin mírně jin či jang. Jeho jednotlivé části by se měli pohybovat blízko kolem tzv. "čáry neutrality". Neplatí totiž že jeden extrém může vyvážit druhý extrém. Každé větší vychýlení z "normálu" (harmonie) není dobré a tělo se sním špatně srovnává.
Při klasifikaci plodin podle jin a jang bereme v úvahu různé faktory růstu a struktury, které naznačují zda je plodina ovládána více energií jin nebo jang.
JIN energie ovlivňuje a vytváří:
· růst v horkém klimatu
· potraviny obsahující více vody
· ovoce a listy
· růst od základny přímo a vysoko vzhůru
· potraviny kyselé, hořké, ostře sladké a aromatické
JANG energie ovlivňuje a vytváří:
· růst v chladném klimatu
· sušší strukturu
· stonky, kořeny a semena
· růst směrem dolů
· slanou, jemně sladkou a pikantní chuť
Následující tabulka obsahuje konkrétní rozdělení potravin podle JIN a JANG
Tabulka potravin (jin a jang)
podle Ing. Jarmily Průchové
JIN potraviny s převahou kyselých složek
(vysoký obsah P, S, nízký obsah Na)
JIN potraviny s převahou zásaditých složek
(vysoký obsah K, Ca, nízký obsah P, S)
majonéza, máslo, sádlo
většina chemikálií
cola, přírodní víno
tropické ovoce, grepy
čokoláda
lékařské drogy, drogy
kakao (?), káva
datle, fíky, banány
podzemnicové máslo
cukr, sladkosti, ocet
běžný barvený čaj
citróny, broskve, rybíz
sezamové máslo
limonády, džusy
přírodní saké
mletý kokos, lískové ořechy
olej z klíčků
sacharin, vodka
ovocné štávy
mandle (?), hrušky
olivový olej, kukuřičný olej
některá vína
většina bylinných čajů
švestky, vodní meloun
sezamový olej
whisky, pivo
sodová voda
jablka, třešně, jahody
saké
minerální vody
pramenitá a studniční voda
vlašské ořechy
brambory, baklažán-lilek
ořechy kešu, burské oříšky
červená řepa, cibule
med, pepř, curry
rajčata, chřest (?), houby
mandle (?), kaštany (?)
růžičková kapusta
hořčice, skořice, zázvor
špenát, sladké brambory
hrášek, tofu, sója
shiitaké, taro, okurky
fazole bílé, pinto, ledvinové faz.
zelí, daikon, agar
fazole černé, cizrna
brokolice, petržel, celer
bílé pečivo
fazole azuki
semena slunečnice
dýně, cibule (?), vodnice
amasaké
semena dýně, semena tykve
řasy nori, hiziki
makarony, čerstvé špagety
semena sezamu
mrkev
lidské mléko (pro kojence!)
kravské mléko
JANG potraviny s převahou kyselých složek
JANG potraviny s převahou zásaditých složek
bílý chléb a mouka
ovesné vločky, černý chléb
korýši, měkkýši
čaj kuzu
kukuřice, makarony, starší špagety
úhoř, kapr
čaj ze smetánky lékařské
oves, ječmen
bělomasé ryby, tuňák, losos
čaj mu, káva yannoh
žito, jarní pšenice
tvaroh, sýry, drůbež
žen - šen
rýže
maso
proso -jáhly
wakame, kombu
zimní pšenice, pohanka
vejce
sezamová sůl
kořen lotosu
sójová omáčka
kořen lopuchu
miso. umebošky
kořen pampelišky
sůl mořská
horský brambor
Tabulka obsahuje některé potraviny, jejichž názvy nejsou příliš známé, řeč o nich bude v následujících kapitolách.
Klasifikace potravin
Při klasifikaci plodin a potravin podle jin a jang se jako hlavními ukazateli řídíme výše uvedenými body, podle toho, co která z energií ovlivňuje a vytváří.
Velmi přesnou metodou je také sledování růstového cyklu rostlin. Během zimy je klima chladnější (jin).
V tuto roční dobu sestupuje energie rostlin do kořenového systému. Listí vadne a odumírá, míza proudí do kořenů a rostlina se zhutňuje, zkompaktňuje (stává se více jang). Poživatelné rostliny, které rostou v pozdním podzimu, jsou sušší a hutnější. Mohou se déle skladovat, aniž by se zkazily. Když pak na jaře a v časném létě míza opět stoupá a pod vlivem teplejšího počasí pak způsobuje rašení zeleně, mají rostliny strukturu více jin. Letní zelenina je vodnatější a rychle se kazí. V pozdním podzimu má rostlina největší životadárnou sílu. Rostlinná energie dosáhla svého vrcholu a plody dozrávají. Tento roční cyklus nám ukazuje střídající se převahu energií jin a jang jako koloběh ročních dob. Tentýž cyklus souvisí i s oblastí odkud potraviny pocházejí. Potraviny horkého tropického klimatu jsou více jin. Na druhé straně potraviny pocházející ze severu nebo chladnějších oblastí jsou více jang. Tento systém je vytvořen tak, aby lidé mohli pomocí jídla vyrovnávat energie v těle. Když je zima vše je více jin, to znamená, že příroda nám nabízí přirozeně potravu spíše jang, aby nedošlo k disharmonii. Naopak když je léto a teplo (teplo a léto jsou jang), rostou v přírodě jinovější plodiny.
Rostliny druhy jsou více jin než živočišné, ale existují ještě různé stupně rozdílů mezi zeleninami relativně víc jin a relativně víc jang.
Rostliny jsou tedy jinovější než živočichové a to z následujících důvodů:
  1. Rostlinné druhy jsou statické, růstem připoutané na jedno místo.
Na rozdíl od toho živočišné druhy jsou nezávislejší a pohyblivější, svou aktivitou schopné pokrýt větší prostor.
  1. Rostlinné druhy většinou projevují svou strukturu v expandovanější méně hutné formě. Většina jich roste od země vzhůru směrem k obloze a nebo se rozprostírá po zemi do stran. živočišné druhy naopak vytvářejí sevřenější, oddělenou jednotku. Větve a lístky rostou směrem ven, těla živočichů jsou formována směrem dovnitř.
  2. Tělesná teplota rostlin je nižší něž teplota živočišných těl. Rostliny většinou vdechují oxid uhličitý a vydechují kyslík. Živočichové naopak. Rostliny jsou reprezentovány zelenou barvou chlorofylu, živočichové barvou červenou, barvou hemoglobinu.
Obecně: jestliže konzumujeme rostlinou stravu v létě nebo v teplé oblasti, je lepší vyvažovat jangové prostředí jinovou stravou a naopak, když vybíráme potravu v chladnějším období nebo v chladnější oblasti vyvažujeme jinové prostředí jangovou stravou.
Od jin k jang se řadí barvy takto:fialová, indigo, zelená, bílá, žlutá, hnědá, červená.
Při hodnocení bychom také měli vzít v úvahu obsah různých chemických prvků jako jsou například sodík (více jang-stahuje) nebo draslík (více jin-uvolňuje).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Augustobevy Augustobevy | E-mail | Web | 16. února 2017 v 5:06 | Reagovat

health benefits of green peppers  <a href=http://meridia.top-depart.com/>acheter meridia en france</a>  target pharmacy lunch hours

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama