Jak žít a ne jen přežívat? :)))

25. června 2008 v 21:16 | poorfran
 1. Miluj. To je asi to nejdůležitější… Zamiluj se a pokud si již zamilovaný, zamiluj se znovu! A miluj i svoji rodinu, přátelé, každého… prostě všechny!
 2. Dostaň se ven. Co říkává maminka? "Jdi ven!" A má pravdu! Jdi ven když prší a toulej se lesem. Opaluj se, koupej se v ledovém jezeře. Sportuj. Nebo jen pozoruj přírodu.
 3. Nežer, užívej si jídlo. Opravdu si ho užívej, vychutnávej si každé sousto a přemýšlej, co právě jíš. Vysleduj všechny chutě, vůně a nech je vstřebat! Nech je vyniknout.
 4. Udělej si ranní rituál. Vstávej ráno a přivítej den. Koukni na východ slunce a řekni si, že tento den, jímž si byl obdarován, si opravdu užiješ. Do rituálu zařaď ranní cvičení či meditaci. (Asi dám přednost meditaci.)
 5. Riskuj. Obvykle žijeme tůze opatrně; bojíme se toho, co by se mohlo obrátit proti nám. Ty buď nesmělý a riskuj vše! Vykašli se na zaměstnání a začni podnikat (nejdřív to promysli!) nebo jdi za slečnou, jíž máš již dlouho rád, a pozvi ji ven! Co můžeš ztratit?
 6. Následuj vzruchy. Zkus najít věci, které tě v životě vzrušují a rozrušují a jdi za nimi. Udělej si z života jedno velké vzrušující dobrodružství!
 7. Najdi si svoji vášeň. Dělej v životě jen ty věci, co tě opravdu baví a které máš rád. Přemýšlej, co opravdu miluješ a jdi do toho! Nezapomeň, že žiješ jen jednou.
 8. Dostaň se ze své kóje. Celý dny sedíš u počítače, přebíráš se papíry, telefonuješ a četuješ na Internetu? Nemrhej ani tímto dnem! Vymaň se ze své kóje, kanceláře či pokoje, popadni notebook a jdi do přírody, kavárny či na loď. Jasný, možná to vyžaduje změnu zaměstnání nebo stání se freelacerem. Ale stojí to za to!
 9. Vypni televizi. Kolik hodin trávíš před televizí? A kolik hodin máš na život? Spočítej si to a pak vypoj televizi. Zapoj ji jen na DVD s filmem, který máš opravdu rád. Jinak si najdi lepší věci na práci. Že nevíš co? Tak čti dále.
 10. Odtrhni se od Internetu. Právě něco čteš na Internetu, že ano? Jsem kouzelník, co! Ne, tenhle bod si chci jen uzpůsobit ku obrazu svému a říci, že jsou vskutku lepší věci, než být na Internetu. Tak jasný! Jděte ven; pryč z domova, kanceláře a dělejte něco lepšího, většího. Ale internet nevypínejte - kdo by mi tu pak klikal na reklamy? (To byl džouk.)
 11. Cestuj. Jsi moc mladý na to, abys nepoznal svět. Poznávej, cestuj! Na co čekáš? Možná budeš muset začít šetřit, když jsi doma, ale opět to za to stojí! Nejlepší by pak bylo být na volné noze, abys mohl pracovat sem tam při cestování…
 12. Objev znovu to, co je důležité. Udělej si čas a napiš si vše, co je pro tebe důležité a co chceš v životě dělat. Pak onen seznam zkrať na 4-5 věcí. Na jen ty opravdu důležitý a na ty si v životě udělej čas.
 13. Vyluč vše ostatní. Děláš i to, co není v seznamu z minulého bodu? Proč?! Je to jen ztráta času. Nedělej věci, které nejsou důležité a které tě nebaví.
 14. Cvič. Vstaň z lehátka a jdi na procházku. Nebo se proběhnout. Nebo plav, jezdi na kole, vesluj. Jdi na výlet! Všechno, co děláš dělej aktivně a tvůj život bude rázem naživu.
 15. Buď pozitivní. Nauč se rozeznávat negativní myšlenky jako je nedůvěra v samo sebe, kritika okolí, stížnosti atd… To je základ! Pak je už dokážeš nahrazovat pozitivními a svět bude rázem veselejší.
 16. Otevři své srdce. Je tvoje srdce zjizvené a uzavřené? Nauč se ho otevřít; dávat a přijímat lásku!
 17. Líbej v dešti. Chytej se příležitostí a buď romantický. Prší? Vezmi svoji lásku ven do deště a vášnivě ji polib. (pozn. přek.: V dnešní době je toto dost těžké, jelikož slečny si žehlí vlasy a tak se bojí samotného deště snad ještě více, než skroucených vlasů) Jedeš domů? Zastav a kup kytku! Pošli ji milostné psaní.
 18. Čel obavám. Čeho se nejvíc bojíš? Co tě drží zkrátka? Ať je to cokoli, přiznej si to a postav se tomu čelem! Bojíš se výšek? Jdi na rozhlednu a podívej se dolu. Pouze pokud tomu budeš čelit, budeš od toho mít klid.
 19. Když trpíš, tak trp. Život není jenom zábava. Utrpení je nevyhnutelná součást života. Býváme nemocní. Ztrácíme zaměstnání, lásky, naše domácí zvířata umírají. Umírají i lidi kolem nás. Nauč se prožívat bolest intenzivně, opravdu truchlit. Je to část života - prožívej utrpení. A pak jdi dál, nalezni opět radost.
 20. Zvolni. Život dnes plyne v rychlém tempu. Není to zdravý a ani prospěšný pro život. Zvykni si dělat vše pomaleji - od jídla, přes chůzi, řízení až po práci. Užívej si to, co děláš.
 21. Buď lidský. Jdi ven a pozdrav sousedy, najdi ty, co žijí v horších podmínkách a promluv si s nimi, snaž se jim porozumět. Žij jimi. Buď jedním z nich a zbav se tvého materialistického způsobu života.
 22. Poskytni se. Nauč se soucitu, nenuceně pomáhej těm, kteří to potřebují. Pomáhej nemocný, stejně tak vážně postiženým, stejně tak umírajícím.
 23. Hraj si s dětmi. Děti, víc než kdo jiný, vědí, jak žít. Plně si užívají každého okamžiku - když si hrají, opravdu se baví, když se zraní, opravdu brečí. Uč se od nich! Hraj si s nimi a uč se být stejně veselý jako oni.
 24. Mluv se starými lidmi. Není nikdo moudřejší, zkušenější a učenější, než lidé, kteří prožili celý život. Dokáží ti vyprávět úžasné historiky. Vypráví ti i o svých zklamáních, a tak se jich ty můžeš vyvarovat. Jsou nejmoudřejší z naší 2) společnosti - vyslechni je, dokud tu jsou.
 25. Uč se novým věcem. Raději se zdokonaluj a uč se. Ne kvůli tomu, že jsi teď blbý nedokonalý, ale proto, že to je zábavné a uspokojující. Můžeš přijmout sebe jakým jsi a naučit se mít rád, ale neustále se pokus zlepšovat - už jen proto, že je to přirozený.
 26. Najdi duchovno. Pro někoho to znamená najít Boha, Ježíš, Budhu či Alláha. Pro jiné souznění s přírodou. A pro další jakousi vnitřní energii. Ať pro tebe duchovno znamená cokoli, najdi to - je v tom síla.
 27. Odpočiň si. Nenech radost z odpočinku do doby, kdy budeš tuze starý na to si ji užít. Najdi si cestu, jak sem tam na rok vysadit. Uspoř si, prodej majetek, a cestuj! Ži jednoduše a bez práce. Užívej si život a pak se vrať, vydělej peníze a udělej to znovu.
 28. Nic nedělej. Dosavad jsme si říkali, jak je dobré hledat vzrušení, ale i nic-nedělání má svoji hodnotu. A nemyslím koukání na televizi, čtení, přemýšlení. Myslím to opravdové nic! Jen v tichu seďte a učte se být klidný, v tichu, abyste slyšeli vnitřní hlasy. Abyste byli naladění s životem.
 29. Nehraj video hry. Jasný, může to být bžunda. Ale zabere to strašně moc času. Pokud strávíte hodně času hraním, zkuste bez toho týden vydržet. Pak si najděte něco jiného, něco venku. (Nebo alespoň smysluplného.)
 30. Koukej na západ slunce; denně. Je to nejkrásnější okamžik za celý den, proč ho promarnit?
 31. Nečtěte časopisy. Inu, zde opět prdim na překlad, pač pokud člověk čte zajímavé časopisy, ne bulvár, tak se něco dozví a je opět o něco výš. Ono, na tomto bodu je vidět, že už autor nevěděl, co psát a že ho to nebavilo. Docela se do jeho nálady už dokážu vžít.
 32. Vymaň se z rutin. Děláš něco den co den? Změň to! Vyzkoušej něco nového. Podívej se na věci z jiné perspektivy.
 33. Nekoukej na zprávy. Je to depresivní a… zbytečný. Inu, opět celkem diskutabilní bod. Mnoho chytrých ti řekne, že zprávy (nemyslí na Nově) jsou užitečné v tom, že se dokážeš orientovat ve společnosti. Kdo ví, jak tomu je.
 34. Směj se i když brečíš. Smích je jedna z nejlepších cest životem. Nauč se smát všemu, obklop se smíchem! Budeš to milovat.
 35. Ztrať kontrolu. Nemyslím kontrolu nad tebou samým, ale nad ostatními. Je to špatný zvyk a vede to pouze k nepohodě tvé i kontrolované osoby. Nech ostatní žít a ži si pro sebe.
 36. Breč. Především muži se snaží slzy potlačit, ale pláč je úžasné uvolnění. Breč při smutném filmu, breč když jsi zraněný. Nebo když je zraněný někdo blízký. Uvolňuje to a pomáhá nám to vymýt se.
 37. Vař, co se ti zlíbí. Vaření je úžasná, kreativní činnost. Máš na něco chuť? Tak si to uvař, vyzkoušej to! Nedávno jsem zkoušel palačinky, přičemž jsem do těsta přidal česnek… Ehm, nedalo se to jíst. Ale co?
 38. Každý týden vyzkoušej něco nového. Zeptej se sám sebe: "Co bych mohl za tento týden udělat nového?" A věř, že to uděláš. Chtěj to udělat! Přinese ti to řadu nových zkušeností a rozhledů - vyzkoušej to.
 39. Ži okamžikem. Raději než přemýšlet o tom, co musíš udělat, co se ti stalo, čeho se bojíš a co máš v plánu, zkus přemýšlet o tomhle okamžiku. O tom, co se děje právě teď! Co je kolem tebe? Co vidíš, slyšíš, cítíš a co zažíváš? Soustřeď se na současnost, seč můžeš.
Co dodat? :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 healthy healthy | Web | 25. června 2008 v 22:12 | Reagovat

tento clanok sa mi paci :)

2 Kitty Kitty | Web | 26. června 2008 v 16:12 | Reagovat

Jj je to všechno pravdivé...Ale trochu mi nesedí ta část s utrpením - spíš si mslím, že by se člověk neměl snažit trápit...A však si dej kuskus, zkus to jako já dát si do něho pár malých kostiček eidamu a nech ho v tom lehce rozehřát...Mňam =P A copak bylo špatně?? Určitě to není zas až taková hrůza...Já sem měla spíš velkej shon včera (viz Diary 25.6.) A bouřka tady byla šílená, poblíž to lámalo stromy. Naštěstí sem byla doma takže sem nezmokla =)

3 sushenka sushenka | Web | 27. června 2008 v 19:54 | Reagovat

úžasnej článek!! :)

4 katuska katuska | 13. července 2008 v 15:16 | Reagovat

co zdroj treba?

5 OTHER ONE OTHER ONE | 28. listopadu 2010 v 23:51 | Reagovat

Asi jen...
Díky! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama