HLAVNÍ ZÁSADY HUBNUTÍ

14. června 2008 v 11:00 | poorfran |  hubnutí
1. VYLUČTE NĚKTERÉ POTRAVINY, ALE ZACHOVEJTE PESTROST !
V našem jídelníčku jsou potraviny po kterých se zaručeně tloustne a jsou navíc našemu zdraví velmi škodlivé- maso, mléko, bílá mouka, cukr a všechny přehnaně přůmyslově zpracované potraviny. Mnoho druhů diet doporučuje jíst mléčné výrobky, ale mléko opravdu není pro naše zdraví to nejlepší ( viz články o makrobiotice) a navíc i po velmi nízkotučném jogurtu se tloustne protože mléko tvořív našem těla hlen, který zanáší a znečišťuje celé tělo. Navíc se velmi ochotně ukládá v neoblíbených partiích našeho těla. O cukru, bílé mouce a masu (s vyjímkou ryb) snad ani nemusíme mluvit-jsou to velmi kalorické a pro naše tělo velmi nezdravé patraviny. Nejvhodnějšími potravinami pro naše zdraví a hubnutí jsou obiloviny (nejlépe vařené obilné kaše z celých zrn), ovoce, zelenina, lustěniny,polévky, sladkosti a moučníky z celozrnné mouky a slazená přírodními sladidly a také velmi důležitě ryby.
2. JEZTE 5 KRÁT DENNĚ
Jídlo si během dne rozdělte do 5 menších porcí a jezte pravidenlně po 3- 3,5 hodinách. Tělo bude mít neustále co spalovat, udržítě tím správnou lhladinu živin v krvi a tím pádem nebude mít hlad a chutě.
3. HODNĚ PIJTE
Měli bychom vypíj minimálně 3 litry čisté pramenité vody nebo čaje ( ne však aromatizovaného, chemického, který nemá s pravým čajem vůbec nic společného). Vhodný je kvalitní černý, zelený nebo čistící čaj (Bancha, kukiča...)
4. OČISTĚTE ORGANISMUS
Před tím než začneme hubnout bychom měli provést kompletní očistu organismu. Vhodná je krátší hladovka při které budeme pouze pít a to vodu (nejlépe teplou), vhodné čaje a ředěné džusy. Stací 2-3 dny. Další vhodnou očistou organismu je např. extrakt z pupenů břízy, které očistí naše tělo od všeho co jsme si za léta nezdravého životního stylu stačili do našeho těla " naskládat". Dá sekoupit v každém bylinkářství.
5. PRAVIDELNÝ POHYB
Bez pohybu to prostě nejde!!! Je velmi důležité se každý den hýbat a posilovat. Bez toho vaše hubnutí nikam nepovede. Maximálně tak k odvodnění organismu a následnému jojo-efektu. Vyberte si aktivitu, která vás baví a věnujte se jí každý den. Může o být cokoliv. Hlavně to dělejte s radostí a nasazením.
6. NEMYSLETE NA TO ŽE DRŽÍTE DIETU
Nemyslete na to že je něco ve vašem životě jinak, že jste nějak změnili svůj styl. Když na to budete neustále myslet stanete se otrokem vaší diety a navíc když budete myslet na dieu, budete mysle i na jídlo, což v daném případě není příliš vhodné :)
7. VYTVOŘTE SI VLASTNÍ INDIVIDUÁLNÍ JÍDENÍČEK
Každý jsme jiný a naše těla mají jiné nároky. Vytvořte si vlastní systém toho co budete a nebudete jíst a to tak, aby z každé oblasti zdravých potravin a chutí byl ve vašem jídelníčku nějaký zástupce. Jezte to, na co máte chuť, ale zarověn víte, že je to zdravé. Plánujte si jídelníčky, ale ne přesně a striktně. Můžete si například říct, že v zítra si k svačině dáte něco malého zdravého a sladkého- není ale příliš vhodné si plánovat přesně co, protože pak se může stát že nkonec zjistíte, že na tu danou věc nemáte v tu chvíli chuť a začnete hledat něco jiného což vede k tomu, že nakonec sníte něco co jste původně vůbec sníst nechtěli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Douce.demoiselle Douce.demoiselle | Web | 24. května 2009 v 11:21 | Reagovat

Máš super blog!! jako že fakt krásnej...jukni na muj.díkyppaa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama