Červen 2008

Reflexní body

30. června 2008 v 20:21 | poorfran |  články
Obrazek
Svoje nohy týráme v úzkých botách, denně je používáme, ale často opomíjíme důkladnou péči o ně. Přitom se v nich nachází malý zázrak! Chodidla jsou totiž jako mikrokosmos, pod kůží se na nich jako hadi svíjejí tisíce jemných nervů, díky kterým si lehce můžeme pomoci od bolestí a aktivovat uzdravující síly. Nedělní Aha! připravilo jednoduchý přehled masážních bodů a jejich účinky. Než však s léčbou začnete, je dobré si předem nechat ukázat masáž reflexních zón na chodidlech od odborníka, abyste věděli, kde a jak silně stisknout…

KAŽDÉ MÍSTO NA NOZE JE PROPOJENO S JINÝM ORGÁNEM V TĚLE.
1 Čelo a vedlejší dutiny
2 Ramena a zátylek
3 Štítná žláza
4 Šíje
5 Horní lymfatické cesty
6 Žaludek
7 Ledviny
8 Slezina
9 Střeva
10 Slinivka břišní
11 Tenké střevo
12 Páteř

Teorie, která za tím stojí Stejně jako na uchu, tak i na chodidlech se odrážejí všechny vnitřní orgány. "Vycházíme z toho, že každá reflexní zóna chodidel je přímo propojena s určitým orgánem, svalem, kloubem nebo nervy," říká terapeutka specializovaná na reflexní zóny. "Ošetření je pacientovi ušito přímo na míru, podle jeho potíží určíme, který hmat použít." A tak pomocí reflexní terapie lze odstranit bolesti kloubů, zad, hlavy, migrény, poruchy spánku, vyčerpání, ale i alergie. Většině pacientů se hned po masáži viditelně uleví. "Neumíme nahradit diagnózu lékaře, ale často díky některým znakům potíže rozpoznáme," říká terapeutka. "Když zaznamenám nějaké bolestivé místo, je to často upozornění na to, že v těle je něco v nepořádku."

Zkušenosti odborníků Za důležitou reflexní zónu označují experti bod ledvin (bod 7). "V asijském léčitelství je tento bod označován jako vřídlo," říká doktor čínské medicíny Michael Koch (43) z nemocnice Johanitů v Bramsche. "Jemná citlivá masáž těchto bodů povzbuzuje prokrvení, snižuje krevní tlak a přináší do oběhového systému rovnováhu." Masáž může dokonce prý pomáhat i při artróze. "Intenzita bolesti se sníží o více než 70 procent, pohyblivost kolenního kloubu o 12 procent," tvrdí profesorka Christine Uhlemannová, ředitelka centra pro léčitelství na univerzitní klinice v Jeně. V současnosti probíhá v Jeně studie s pacienty, kteří trpí syndromem podrážděného střeva. I tady počítá expertka s podobně příznivým výsledkem.

Kam sáhnout pro pomoc? Kdo častěji trpí na chřipkové infekce, měl by si pravidelně masírovat spodní stranu bříšek na prstech u nohou (bod 1) a místo pod čtvrtým prstem (bod 5). Jejich stimulace posiluje činnost imunitního systému. Ztuhlá ramena se dají uvolnit lehkým tlakem na spodní oblast palce (bod 2) nebo na horní střední oblast chodidla (bod 4). Hyperaktivní štítná žláza se dá zklidnit masáží bodu 3. Tlak na bod 6 uklidňuje žaludek, bod 7 podporuje důležité prokrvení ledvin. Bod osm povzbuzuje funkci sleziny, bod 9 uklidňuje střeva. Jemný stisk spodní střední část chodidla (bod 10) podporuje činnost slinivky břišní. O trochu hlouběji uložený bod 11 má příznivý vliv na trávení v tenkém střevě. A pokud vás bolí záda, pak vám pomůže masáž vnitřní klenby chodidla (bod 12).


Z extrému do extrému :)))))))

29. června 2008 v 15:59 | poorfran |  moje hubnutí-papání-váha/míry
Já jsem taková trubka:) kvůli tomu pátečnímu přežrání jsem si teď dala dva dny půstu....snad to do večera vydržím!!! ale je to pitomý a takhle nikdy nezhubnu protože když se nažeru a pak zas nejím tak to s těma mejma proklatejma špekama nic neudělá :( ale lepší než kdybych se zas přežrala :) a co vy? napište mi něco o sobě? jak vám to všem jde? mám vás moc ráda holky....hned teď jdu skouknout co nejvíc vašich bločků....dneska jdu na přítelovu oslavu narozenin tak doufám že mě tak nikdo nebude zvát na nějaký drinky nebo tak, protože s prázdným žaludkem....to bych dopadla :))))))) užijte si krásně neděli a držte, držte, vydržte ....(vydrž prďka vydrž :))))))))
A jinak mi můžete psát taky na poorfran@seznam.cz :)

27.6.-divnej den :(

27. června 2008 v 22:02 | poorfran |  moje hubnutí-papání-váha/míry
čauky,
dneska byl divnej den...ráno jsem byla v práci a pak byla strašně unavená a tak jsemjen ležela a spinkala....jídlo dneska hrůza...jsem na něm uplně závislá-pořád jen myslím na jídlo.je to hrůza- nesnáším se....potřebovala bych pořádně nafackovat abych se pořádně probrala žačala se sebou něco dělat a taky začít normálně myslet....dřív jssem se dost zajímala o duchovno a tak a teď vůbec nečtu, jen se flákám, nic nedělám a upadám....chjooo....jak se máte vy....dík za všechny komentíky, jste moc hodný.....
sakra já potřebuju zhubnout....jinak nebudu šťastná.....to je tak debilní, nemám žádnou výdrž....jsem nula....to je děs....proč to tak je? nic nevydržím....
Snídaně - 2 celozrný rohlíky
vačina - meloun, broskev
Oběd - 2 malýnký biokokosky bez cukru, broskev, meloun, sojový mlíko
Svačina - sojový míko, celozrná houska s máslem
večeře - asi tuna ovoce - chytla mě zřavá-ještě že to tu bylo, jinak bych se přežrala něčoho děsnýho

Jak žít a ne jen přežívat? :)))

25. června 2008 v 21:16 | poorfran
 1. Miluj. To je asi to nejdůležitější… Zamiluj se a pokud si již zamilovaný, zamiluj se znovu! A miluj i svoji rodinu, přátelé, každého… prostě všechny!
 2. Dostaň se ven. Co říkává maminka? "Jdi ven!" A má pravdu! Jdi ven když prší a toulej se lesem. Opaluj se, koupej se v ledovém jezeře. Sportuj. Nebo jen pozoruj přírodu.
 3. Nežer, užívej si jídlo. Opravdu si ho užívej, vychutnávej si každé sousto a přemýšlej, co právě jíš. Vysleduj všechny chutě, vůně a nech je vstřebat! Nech je vyniknout.
 4. Udělej si ranní rituál. Vstávej ráno a přivítej den. Koukni na východ slunce a řekni si, že tento den, jímž si byl obdarován, si opravdu užiješ. Do rituálu zařaď ranní cvičení či meditaci. (Asi dám přednost meditaci.)
 5. Riskuj. Obvykle žijeme tůze opatrně; bojíme se toho, co by se mohlo obrátit proti nám. Ty buď nesmělý a riskuj vše! Vykašli se na zaměstnání a začni podnikat (nejdřív to promysli!) nebo jdi za slečnou, jíž máš již dlouho rád, a pozvi ji ven! Co můžeš ztratit?
 6. Následuj vzruchy. Zkus najít věci, které tě v životě vzrušují a rozrušují a jdi za nimi. Udělej si z života jedno velké vzrušující dobrodružství!
 7. Najdi si svoji vášeň. Dělej v životě jen ty věci, co tě opravdu baví a které máš rád. Přemýšlej, co opravdu miluješ a jdi do toho! Nezapomeň, že žiješ jen jednou.
 8. Dostaň se ze své kóje. Celý dny sedíš u počítače, přebíráš se papíry, telefonuješ a četuješ na Internetu? Nemrhej ani tímto dnem! Vymaň se ze své kóje, kanceláře či pokoje, popadni notebook a jdi do přírody, kavárny či na loď. Jasný, možná to vyžaduje změnu zaměstnání nebo stání se freelacerem. Ale stojí to za to!
 9. Vypni televizi. Kolik hodin trávíš před televizí? A kolik hodin máš na život? Spočítej si to a pak vypoj televizi. Zapoj ji jen na DVD s filmem, který máš opravdu rád. Jinak si najdi lepší věci na práci. Že nevíš co? Tak čti dále.
 10. Odtrhni se od Internetu. Právě něco čteš na Internetu, že ano? Jsem kouzelník, co! Ne, tenhle bod si chci jen uzpůsobit ku obrazu svému a říci, že jsou vskutku lepší věci, než být na Internetu. Tak jasný! Jděte ven; pryč z domova, kanceláře a dělejte něco lepšího, většího. Ale internet nevypínejte - kdo by mi tu pak klikal na reklamy? (To byl džouk.)
 11. Cestuj. Jsi moc mladý na to, abys nepoznal svět. Poznávej, cestuj! Na co čekáš? Možná budeš muset začít šetřit, když jsi doma, ale opět to za to stojí! Nejlepší by pak bylo být na volné noze, abys mohl pracovat sem tam při cestování…
 12. Objev znovu to, co je důležité. Udělej si čas a napiš si vše, co je pro tebe důležité a co chceš v životě dělat. Pak onen seznam zkrať na 4-5 věcí. Na jen ty opravdu důležitý a na ty si v životě udělej čas.
 13. Vyluč vše ostatní. Děláš i to, co není v seznamu z minulého bodu? Proč?! Je to jen ztráta času. Nedělej věci, které nejsou důležité a které tě nebaví.
 14. Cvič. Vstaň z lehátka a jdi na procházku. Nebo se proběhnout. Nebo plav, jezdi na kole, vesluj. Jdi na výlet! Všechno, co děláš dělej aktivně a tvůj život bude rázem naživu.
 15. Buď pozitivní. Nauč se rozeznávat negativní myšlenky jako je nedůvěra v samo sebe, kritika okolí, stížnosti atd… To je základ! Pak je už dokážeš nahrazovat pozitivními a svět bude rázem veselejší.
 16. Otevři své srdce. Je tvoje srdce zjizvené a uzavřené? Nauč se ho otevřít; dávat a přijímat lásku!
 17. Líbej v dešti. Chytej se příležitostí a buď romantický. Prší? Vezmi svoji lásku ven do deště a vášnivě ji polib. (pozn. přek.: V dnešní době je toto dost těžké, jelikož slečny si žehlí vlasy a tak se bojí samotného deště snad ještě více, než skroucených vlasů) Jedeš domů? Zastav a kup kytku! Pošli ji milostné psaní.
 18. Čel obavám. Čeho se nejvíc bojíš? Co tě drží zkrátka? Ať je to cokoli, přiznej si to a postav se tomu čelem! Bojíš se výšek? Jdi na rozhlednu a podívej se dolu. Pouze pokud tomu budeš čelit, budeš od toho mít klid.
 19. Když trpíš, tak trp. Život není jenom zábava. Utrpení je nevyhnutelná součást života. Býváme nemocní. Ztrácíme zaměstnání, lásky, naše domácí zvířata umírají. Umírají i lidi kolem nás. Nauč se prožívat bolest intenzivně, opravdu truchlit. Je to část života - prožívej utrpení. A pak jdi dál, nalezni opět radost.
 20. Zvolni. Život dnes plyne v rychlém tempu. Není to zdravý a ani prospěšný pro život. Zvykni si dělat vše pomaleji - od jídla, přes chůzi, řízení až po práci. Užívej si to, co děláš.
 21. Buď lidský. Jdi ven a pozdrav sousedy, najdi ty, co žijí v horších podmínkách a promluv si s nimi, snaž se jim porozumět. Žij jimi. Buď jedním z nich a zbav se tvého materialistického způsobu života.
 22. Poskytni se. Nauč se soucitu, nenuceně pomáhej těm, kteří to potřebují. Pomáhej nemocný, stejně tak vážně postiženým, stejně tak umírajícím.
 23. Hraj si s dětmi. Děti, víc než kdo jiný, vědí, jak žít. Plně si užívají každého okamžiku - když si hrají, opravdu se baví, když se zraní, opravdu brečí. Uč se od nich! Hraj si s nimi a uč se být stejně veselý jako oni.
 24. Mluv se starými lidmi. Není nikdo moudřejší, zkušenější a učenější, než lidé, kteří prožili celý život. Dokáží ti vyprávět úžasné historiky. Vypráví ti i o svých zklamáních, a tak se jich ty můžeš vyvarovat. Jsou nejmoudřejší z naší 2) společnosti - vyslechni je, dokud tu jsou.
 25. Uč se novým věcem. Raději se zdokonaluj a uč se. Ne kvůli tomu, že jsi teď blbý nedokonalý, ale proto, že to je zábavné a uspokojující. Můžeš přijmout sebe jakým jsi a naučit se mít rád, ale neustále se pokus zlepšovat - už jen proto, že je to přirozený.
 26. Najdi duchovno. Pro někoho to znamená najít Boha, Ježíš, Budhu či Alláha. Pro jiné souznění s přírodou. A pro další jakousi vnitřní energii. Ať pro tebe duchovno znamená cokoli, najdi to - je v tom síla.
 27. Odpočiň si. Nenech radost z odpočinku do doby, kdy budeš tuze starý na to si ji užít. Najdi si cestu, jak sem tam na rok vysadit. Uspoř si, prodej majetek, a cestuj! Ži jednoduše a bez práce. Užívej si život a pak se vrať, vydělej peníze a udělej to znovu.
 28. Nic nedělej. Dosavad jsme si říkali, jak je dobré hledat vzrušení, ale i nic-nedělání má svoji hodnotu. A nemyslím koukání na televizi, čtení, přemýšlení. Myslím to opravdové nic! Jen v tichu seďte a učte se být klidný, v tichu, abyste slyšeli vnitřní hlasy. Abyste byli naladění s životem.
 29. Nehraj video hry. Jasný, může to být bžunda. Ale zabere to strašně moc času. Pokud strávíte hodně času hraním, zkuste bez toho týden vydržet. Pak si najděte něco jiného, něco venku. (Nebo alespoň smysluplného.)
 30. Koukej na západ slunce; denně. Je to nejkrásnější okamžik za celý den, proč ho promarnit?
 31. Nečtěte časopisy. Inu, zde opět prdim na překlad, pač pokud člověk čte zajímavé časopisy, ne bulvár, tak se něco dozví a je opět o něco výš. Ono, na tomto bodu je vidět, že už autor nevěděl, co psát a že ho to nebavilo. Docela se do jeho nálady už dokážu vžít.
 32. Vymaň se z rutin. Děláš něco den co den? Změň to! Vyzkoušej něco nového. Podívej se na věci z jiné perspektivy.
 33. Nekoukej na zprávy. Je to depresivní a… zbytečný. Inu, opět celkem diskutabilní bod. Mnoho chytrých ti řekne, že zprávy (nemyslí na Nově) jsou užitečné v tom, že se dokážeš orientovat ve společnosti. Kdo ví, jak tomu je.
 34. Směj se i když brečíš. Smích je jedna z nejlepších cest životem. Nauč se smát všemu, obklop se smíchem! Budeš to milovat.
 35. Ztrať kontrolu. Nemyslím kontrolu nad tebou samým, ale nad ostatními. Je to špatný zvyk a vede to pouze k nepohodě tvé i kontrolované osoby. Nech ostatní žít a ži si pro sebe.
 36. Breč. Především muži se snaží slzy potlačit, ale pláč je úžasné uvolnění. Breč při smutném filmu, breč když jsi zraněný. Nebo když je zraněný někdo blízký. Uvolňuje to a pomáhá nám to vymýt se.
 37. Vař, co se ti zlíbí. Vaření je úžasná, kreativní činnost. Máš na něco chuť? Tak si to uvař, vyzkoušej to! Nedávno jsem zkoušel palačinky, přičemž jsem do těsta přidal česnek… Ehm, nedalo se to jíst. Ale co?
 38. Každý týden vyzkoušej něco nového. Zeptej se sám sebe: "Co bych mohl za tento týden udělat nového?" A věř, že to uděláš. Chtěj to udělat! Přinese ti to řadu nových zkušeností a rozhledů - vyzkoušej to.
 39. Ži okamžikem. Raději než přemýšlet o tom, co musíš udělat, co se ti stalo, čeho se bojíš a co máš v plánu, zkus přemýšlet o tomhle okamžiku. O tom, co se děje právě teď! Co je kolem tebe? Co vidíš, slyšíš, cítíš a co zažíváš? Soustřeď se na současnost, seč můžeš.
Co dodat? :)

Moje cíle :)

25. června 2008 v 20:42 | poorfran |  moje hubnutí-papání-váha/míry
Tak jsem se rozhodla že těm svým špekům musím konečně učinit konec :) udělala jsem si pláneček . Dnes je 25.6. mám 61 kg ....musím zhubnout hodně moc do konce července....dovolená, soustředko a tak, takže .....
Do konce toho týdne budu mít 59...
a pak každý týden v červenci budu hubnout 2,5 kilo....
to znamená že až pojedu se svojí láskou na dovolenou tak budu mít nejvíc 50kg :))))))
není to úžasný?.....já vím že to dokážu....jsem si tím jistá ;)
my všichni to zvládneme!!!!!Fairy doncha analove healthy lady Kitty True desire Nikita zlatíčko leela Holdon a taky všichni ostatní! prostě všichni!!!! :))))))
jsem moc ráda že vám....

Strašnej den v práci.....

25. června 2008 v 19:57 | poorfran |  moje hubnutí-papání-váha/míry
Ahojky,
tak jaký byl den? U mě strašný....jse myslela že se v práci zcvoknu- všechno bylo špatně....vždycky jsem chtěla pracovat jako učitelka a le po dnešku už fakt nee...byla to fakt nehorázná antikoncepce :))))) ale to nic....s jídlem dneska docela v poho....ale zase jsem neměla v práci čas se najíst takže jsem jedla až v půl 4 :( a co vy? dík za komentíky....doufám že vám všehcno jde...a ne jako mě...:( navím na mě přítel nehorázně s*** a to mě štve nejvíc....občas má pocit že se mu vnucuju a že se baví tím jak pro něj dělám první poslední a jak jsem z něj hotová....:(
SNÍDANĚ - nic
SVAČINA -nic
OBĚD - nic
SVAČINA - 2KRÁT BANÁN, celozrnej koláček s javorovým syrupem,
VEČEŘE - kokoska, karobovej rohlíček ( včechno bez cukru, celozrný, s nestuženým tukem a strašně malinký :), 2 broskve
Pití : asi 5 litrů ředěnýho 100% dzusu (půl na pul s vodou)
Já vím že takhle nezzhubnu protože nesnídám a jím až večer ale ráno bych se z toho pob**** a pak zas nemám čas :( ale musím:)

Jakpak se máme?

24. června 2008 v 16:35 | poorfran |  moje hubnutí-papání-váha/míry
Ahojky HOlky,
jakpak se máte? co děláte? já jsem měla včera docela dobrej den- moc jsem toho nespapala a v práci to bylo taky dobrý....akorát ta ručička váhy se furt nějak nehýbe :(
JÍDELNÍČEK 23.6.:
snídaně: jablko
svačina: měruňka
oběd: celozrnný bio banánový koláč ( bez cukru a s minimem tuku), 1x mrkev, 1x paprika
svačina: 2x meruňka
večerě: 1x chleba, trochu kysaného zelí
JÍDELNÍČEK 24.6.:
SNÍDANĚ: NIC
SVAČINA: NIC
OBĚD: NIC
SVAČINA: 2 x malá biokokoska bez cukru, trochuzeleniny se zelím, měruňka
VEČEŘE: NIC

Nádherná slova :)

21. června 2008 v 21:54
Posvátnou povinností lidského ducha je vyzkoumat, proč žije na této zemi a vůbec v tomto stvoření, s nímž je spjat tisíci vlákny. Za tak malého se nepovažuje žádný člověk, aby se domníval, že jeho život nemá smyslu, jestliže jej on sám nečiní bezúčelným. Tu považuje sám sebe vždy za příliš důležitého. A přece se jenom málo pozemských lidí dokáže s velikým úsilím natolik osvobodit od své duchovní lenosti, aby se vážně zabývali pátráním po svém úkolu na zemi. Je to opět jenom jejich duchovní lenost, která je činí ochotnými přijímat od druhých hotové a ustálené nauky. Stejná lenost spočívá v uklidňujícím pomyšlení, že je to něco velikého lpět na víře rodičů, aniž by byl důsledně a pečlivě zkoumán myšlenkový obsah této víry. V tom všem jsou lidé jen horlivě podporováni vypočítavými a sobeckými sdruženími, která vidí v rozšiřování počtu svých stoupenců nejlepší cestu ke zvětšování a zajišťování svého vlivu a tím ke vzrůstu své moci. Daleko vzdálené je pro ně pravé poznání Boha. Jinak by přece nesvazovali lidského ducha pouty strnulé nauky, nýbrž by ho museli vychovávat k Bohem chtěné vlastní odpovědnosti, která je podmíněna naprostou svobodou duchovního rozhodování! Jenom tak může svobodný duch dospět k pravému poznání Boha, které v něm uzraje k plnému přesvědčení nutnému pro každého, kdo touží být povznesen ke světlým výšinám. Vždyť jenom svobodné, upřímné přesvědčení může mu k tomu dopomoci. - Co jste však, vy lidé, učinili! Jak jste znemožňovali tento vznešený dar milosti Boží, jak jste mu rouhavě překáželi, aby se nemohl uplatnit a pomáhat všem pozemským lidem otvírat tu cestu, která je bezpečně vede k míru, k radosti a k nejvyššímu štěstí! Uvažujte: Když volíte, když s něčím souhlasíte, nebo když posloucháte, i když snad jenom z navyklé duchovní pohodlnosti nebo že je to běžné u druhých, i v tom spočívá vaše osobní rozhodnutí, s nímž podle zákonů stvoření těsně souvisí vaše osobní odpovědnost!b I na ty, kteří lidského ducha k tomu přiměli, dopadá přirozeně nevyhnutelná, neodvratná osobní odpovědnost. Ani to nejnepatrnější myšlení nebo jednání se nedá ze stvoření vymazat bez stejnorodých následků. Do tkaniva stvoření se neodvratně vpřádají osudová vlákna jak pro jednotlivce, tak i pro celé masy. Tyto nitky čekají na své rozuzlení, které mohou provést opět jenom původci, tedy ti, kdo je utkali, tím že budou prožívat utrpení nebo radost, podle toho, co kdysi vytvořili. Nitky jenom vyrostly a zmohutněly. Jste zapleteni do přediva svého vlastního chtění a jednání a nevyprostíte se, dokud vlákna od vás neodpadnou odčiněním. Mezi všemi tvory ve stvoření má jedině lidský duch svobodnou vůli, kterou si však dodnes neuměl vysvětlit, které nerozuměl, poněvadž v těsných hranicích svého rozumového hloubání nenacházel opěrné body jako důkazy pro ni. Jeho svobodná vůle spočívá jedině v jeho rozhodnutí, jichž může třeba v jedné hodině učinit několik. Avšak následkům každého ze svých vlastních rozhodnutí je v samočinném tkaní zákonů stvoření neodvratně podroben! V tom tkví jeho zodpovědnost, která jest nerozlučně spojena s možností rozhodovat se svobodně podle svého chtění, což jest vlastností neoddělitelnou od lidského ducha. Kde by jinak zůstávala Boží spravedlnost, která jest ve stvoření pevně zakotvena jako opora, vyrovnávání a udržování všeho, co ve stvoření působí? Boží spravedlnost nepůsobí však na člověka vždy jenom během krátkého úseku jednoho pozemského života, nýbrž je tomu zcela jinak, jak čtenáři mého Poselství vědí. Mnohým povrchním rozhodnutím jste si již často způsobili utrpení a mnohdy přivádíte do neštěstí i své děti. Když jste se vy sami ukázali příliš línými, než abyste se vzchopili k vlastnímu rozhodování podle vnitřního cítění, bez ohledu na to, čemu jste se naučili, a neposuzujete-li každé slovo, jehož se chcete přidržet, zda může být pravdivé, pak byste se neměli snažit vnucovat následky své pohodlnosti ještě svým dětem, které tím uvrhujete do neštěstí. Co je někde následkem duchovní lenosti, to způsobuje u jiných vypočítavý rozum. Těmito dvěma nepřáteli duchovní svobody v rozhodování je nyní lidstvo spoutáno až na několik málo těch, kdož se ještě namáhají rozbít v sobě tato pouta, aby se sami stali skutečnými lidmi, jak je tomu vždy, uposlechneme-li Božích zákonů. Zákony Boží jsou ve všem opravdovými přáteli, jsou to pomáhající milosti z vůle Boží, která tak otvírá cestu ke spáse každému, kdo se o to snaží. Není ani jediné jiné cesty ke spáse, než je ta, kterou zřetelně ukazují zákony Boží ve stvoření! Celé stvoření jest řečí Boží. Máte se vážně snažit, abyste se ji naučili číst, což není tak těžké, jak si myslíte. Patříte k tomuto stvoření jako jeho část, musíte se proto s ním spoluzachvívat, v něm působit, učíce se z něho, máte dozrávat a poznávajíce přitom, máte stále stoupat vzhůru z jednoho stupně na druhý, přitahujíce vyzařováním, abyste zušlechťovali všechno, co s vámi přijde do styku na vaší cestě. Pak se bude kolem vás samočinně rozvíjet jeden nádherný zázrak za druhým, a ve zpětném působení budou vás povznášet stále výše. Učte se poznávat svou cestu ve stvoření, abyste si tak uvědomili smysl svého bytí. Díkuplný jásot vás pak naplní a nejvyšší štěstí, jaké je lidský duch schopen snést a které spočívá jedině v poznání Boha! Blaženost opravdového poznání Boha nemůže však nikdy vyrůstat, tím méně rozkvétat, z naučené, slepé víry. Přesvědčivé vědění, vědoucí přesvědčení dává jedině duchu to, co je k tomu zapotřebí. Vy, pozemští lidé, jste v tomto stvoření proto, abyste nalezli blaženost! A to v řeči, kterou k vám Bůh živě promlouvá! A rozumět této řeči, naučit se jí, vyciťovat v ní vůli Boží, to je cílem vašeho putování stvořením. Jenom ve stvoření samém, k němuž patříte, spočívá vysvětlení smyslu vašeho života a současně i poznání vašeho cíle! Jinak to nemůžete nikdy nalézt. To od vás vyžaduje, abyste stvoření prožívali. Žít, anebo prožívat je, jste však schopni teprve tehdy, když je opravdu znáte. Svým Poselstvím vám otvírám nyní knihu stvoření! Poselství vám jasně ukazuje řeč Boží ve stvoření, které se máte naučit rozumět, abyste si ji mohli úplně osvojit. Představte si třeba lidské dítě na zemi, které nerozumí svému otci ani matce, poněvadž se nikdy nenaučilo řeči, kterou rodiče mluví. Co by asi bylo z takového dítěte? Vždyť by vůbec nevědělo, co se od něho žádá, a padalo by z jednoho neštěstí do druhého. Způsobovalo by si utrpení za utrpením a konečně by patrně nebylo na zemi užitečným a nemělo by ani z ničeho radost. Což se nemusí jenom k vůli sobě každé dítě samo naučit řeči svých rodičů, má-li z něho něco být? Nikdo mu nemůže odejmout tuto námahu! Jinak by se nikdy ve světě nevyznalo, nikdy by nebylo úplně dospělým a nemohlo by na zemi působit, naopak bylo by stále překážkou a břemenem druhým, a na konec by muselo žít zvlášť, aby nezpůsobovalo škodu. Čekáte vy snad něco jiného? Nevyhnutelné splnění takové povinnosti dítěte máte samozřejmě i vy vůči svému Bohu, jehož řeči se vy sami musíte naučit rozumět, chcete-li, aby vám pomohl. Bůh však mluví k vám svým stvořením. Chcete-li se v něm dostat kupředu, musíte nejdříve poznat tuto jeho řeč. Jestliže to zmeškáte, pak budete odděleni od těch, kdo tuto řeč znají a řídí se podle ní. Jinak byste jenom škodili a překáželi, aniž byste to snad doopravdy chtěli
!

Moc krásný citáty :)

21. června 2008 v 21:47

Co je smyslem života?

Poznej sám sebe.
- Thales -
Nejde o to, vyzískat na životě roky, nýbrž tyto roky žít.
- Alexis Carrel -
Hledat pravdu, milovat krásu, chtít dobré, to je určením člověka.
- Moses Mendelssohn -
Činnost je solí života.
- lidové přísloví -
Vývoj veškerých zárodků, které jsou obsaženy v individuálních vlohách každého lidského života, považuji za pravý smysl pozemského bytí.
- Wilhelm von Humbolt -
Nad všemi ostatními ctnostmi stojí jedna: nepřetržitá snaha nahoru, boj se sebou samým, neutuchající usilování po větší čistotě, moudrosti, dobrotě a lásce.
- Johann Wolfgang von Goethe -
Vlastní a skutečný život je život duchovní!
Nahlížejte stále do domácnosti tohoto stvoření a budete vědět, jak máte svůj život na zemi uspořádat.
Vážně prožít však může člověk vždy jenom to, co považuje v té které chvíli za svou opravdovou životní úlohu.
- Abd-ru-shin -

Včerejšek a dnešek :)

21. června 2008 v 19:03 | poorfran |  moje hubnutí-papání-váha/míry
Ahojky,
tak včera mi vyšel ten celodenní půst , což je narosto super a dneska jsem v tom pokračovala protože jsem byla na soutěži a to nikdy nejím....ale teď jsem přišla domů a mám strašnej hlad protože jsme makali jak blázni....tak se trošku bojím abych se nepřejedla ale snad nee...máme totiž uplně prázdnou lednici...je tam jen ruskej kaviár a shnilá zelenina.....fujjjj...bleeeee:)
doufám že se vám daří a že pořádně cvičíte protože to je na hubnutí to nej:)))
jinak bych se mooc ráda s nekým spřátelila, bylo by to super, ale nevím jak se to dělá :))) v domovském nastavení blogu to tu nikdy nevidím:) no jo no...to jsem já....technickej talent :)

Včerejší den

20. června 2008 v 15:36 | poorfran |  moje hubnutí-papání-váha/míry
Ahojky,
včerejšek byl naprosto děsnej ....pohádala jsem se s matkou, strašně se přejedla a pak jsem se to snažila vycvičit a teď mě bolí celý tělo:) a to mě dneska čekaj ještě 2 tréninky :( ale zato jsem si dneska dala postní den a prozatím vůbec nemám hlad .....tak to snad zvládnu....
Přejí kráááásny den! to je dost že už je víkend co

Sakra to mě tak štve

18. června 2008 v 11:01 | poorfran |  poorfran
Ahojky,
je ot děs a hrůza ...normálně mi z těch všech diet začly padat vlasy...uplně děsně...vždycky jsem měla krásný dlouhý hustý vlasy a teďka mi tak strašně padaj...nevíte co s tím?? prosím moc o nějaký rady...jaký vitamíny jsou dobrý na vlasy? chjooooooooooooo...............

No coment :)

18. června 2008 v 10:09 | poorfran |  moje hubnutí-papání-váha/míry
tak včerejší úterní jídelňák nebudu ani komentovat....tolik byste toho asi nesnědli ani za týden ale byla jsem 4 hodiny na tréninku, takže jsem to snad nějak vyběhala a jak se máte? včera jsem si v posteli zase říkala, že od zítřka začnu nanovo a rozdělila si krásnej novej jídelníček...tak schválně jak dlouho mi to vydrží :)
K snídaní budu jíst jen trochu tak 50 gramu nějakých cereálií
ke svačině malej syrovej zeleninovej salát
k obědu veřenou zeleninu a jeden kousek ovoce
k 2 sváče něco malýho zdravýho na co budu mít chuť ( to aby se předešlo těm šílenejm záchvatům chutí:)
a k věčeři kousek nějakýho pečiva s pomazánkou nebo menší porci oříšků.....
není to přehnaný? myslíte že o vydržím? při mý odvaze a motivaci asi ne no....ale tak doufejme
mám 61 kg a 173 cm, tak snad to půjde brzo dolů...ta váha :)
papa

Pro potěšení

17. června 2008 v 0:25 | poorfran |  poorfran

Taky se vám to stává?

17. června 2008 v 0:07 | poorfran |  fórum pro vás
Často se mi stává, že když jdu po ulici je mi strašně líto všech těch bezdomovců kolem....vždycky si říkám, že kdybych chtěla tak bych mohla prodat všechny svoje věci a alespoň takovejch 100 bezdomovců by mělo aspoň na den kde spát a co jíst...je to takovej zvláštní pocit provinění...vím že je to blbost ale kdyby všichni lidé prodali všechno co nepotřebujou a dali to jinejm co nic nemaj tak by prostě nikdy nikdo neměl nouzi....zní o trošku jako nějakej socialistickej nebo utopistickej model ale....je to prostě tak...ať už si říká kdo co chce :)))))

Jídelníček - Pondělí

16. června 2008 v 23:30 | poorfran |  moje hubnutí-papání-váha/míry
snídaně - nic
svačina - 2 broskve , jablko, paprika
oběd - malej celozrnej makovej koláček bez cukru (bio), 2 sojový mlíka
svačina - broskev, rajče
věčeře - 1 a půl krajíce chleba s máslem a rajčetem , kysaný zelí- ach ty večeře !!!!!!
hodně hodně vody a čaje

Jídelňák 15,6,

16. června 2008 v 13:08 | poorfran |  moje hubnutí-papání-váha/míry
Snídaně - nic
Svačina - dalamánek, paprika, rajče,
Oběd - trocha rýže se zelninou
Svačina Banán, jablko
Věčerě - ani se neptejte

Jídelníček 14,6,

14. června 2008 v 21:05 | poorfran |  moje hubnutí-papání-váha/míry
Snídaně - broskev, paprika
Svačina - mango
Oběd - miska musli
svačina - banán+ miska musli
večeře - 1 chleba s máslem, paprika

Antroposofický výživový systém

14. června 2008 v 13:31 hubnutí
Zakladatelem antroposofie a jejího výživového systému byl Rudolf Steiner (1861-1925). Antroposofie je ucelený systém učení, překračující hranice světa smyslů. Výživa je považována za pomocný prostředek pro duchovní rozvoj člověka a dosažení zdraví.
Základem je vysoká kvalita potravin. Té se dosahuje za pomoci biologicko-dynamického zemědělství bez použití chemických prostředků. Kvalita výživy je určována též kosmickými silami.

Podle názoru antroposofů má každá živina svůj specifický rozdílný význam. Tak může například nadměrné množství bílkovin ve stravě omezit rozvoj vědomí. Proteiny by měli pocházet vždy především z rostlinných zdrojů. Živočišné bílkoviny nejsou zcela odmítány, ale jsou považovány za brzdu duchovního růstu.

Sacharidy jsou pokládány za výživu pro mozek. Měly by být přijímány především ve formě obilovin - rýže, pšenice, kukuřice, oves, proso, ječmen, žito, ale také ovoce a zeleniny.

Tuky jsou výživou pro nervy. Především by měly být konzumovány oleje ze semenech a esenciální nenasycené oleje. Jako roztíratelný tuk je doporučováno máslo. Kromě základních živin má pro antroposofii velký význam příjem křemíku. Křemík je důležitý pro život a je pokládán za stavební kámen forem.

Očisťující půst

14. června 2008 v 13:29 hubnutí
Pročišťování organismu je pro dlouhodobé zachování zdraví nezbytností. Je však třeba znát a dodržovat určité zásady. Nesprávně prováděné detoxikační metody, včetně půstu mohou být nebezpečné.
Nikdy bychom neměli začínat půst či jinou detoxikační metodu, pokud máme vředy, cukrovku, rakovinu, onemocnění ledvin, srdce či jiné závažné onemocnění včetně psychických nemocí.

Též v těhotenství se vyvarujeme experimentování s různými drastickými dietami či pročišťovacími kůrami.

Nikdy nesmíme zůstávat bez jídla déle než maximálně 3 dny, pokud nejsme pod kontrolou lékaře.

Na začátek půstu je třeba se připravit. Den před samotným zahájením půstu, bychom měli jíst pouze syrové ovoce a zeleninu, které pomůže pročistit trávicí trakt.

V průběhu půstu bychom neměli vykonávat žádnou náročnou práci a měli bychom se snažit o duševní pohodu.

Důležitý je přiměřený pohyb - nejlépe procházky na čerstvém vzduchu v krásné přírodě.

V průběhu půstu je nutný dostatečný příjem čisté vody nebo čerstvě vylisovaných ovocných či zeleninových šťáv (plody pokud možno organicky pěstované), aby mohly být uvolňované toxiny vylučovány z těla. V žádném případě nepijte čaj, kávu, alkohol, kupované džusy ani jiné limonády.

Pokud v průběhu půstu pociťujete únavu či bolest hlavy, nelekejte se. Je to známkou toho, že z vašeho těla jsou uvolňovány škodlivé látky. K zmírnění příznaků přispěje dostatek tekutiny, procházka, mírné cvičení, popř. odpočinek.

Po skončení půstu je důležitý pozvolný přechod na normální stravu. Opět bychom měli začít nejprve se zeleninovými a ovocnými saláty. V každém případě se vyhýbejte průmyslově zpracovaným potravinám.

Pokusíme-li se věcně a střízlivě vyjádřit pojem nejíst, mohli bychom říct: "delší dobu se dobrovolně vzdát přijímání potravy. " Ačkoli je tato výpovědí správná, pojí se rychle s představami dobrovolného hladovění a trýznění sebe sama. Rychle se před námi rozvine obraz neradostné askeze a trestání se odnětím stravy.

Vždycky, když hledáme nejpřesnější výraz nějakého slova. je radno se podívat na jeho jazykový kořen. Slovo půst (něm. fasten) je odvozeno od gótského slova fastan, které znamená "zastavit se, sebrat se. sečkat". A právě tento starý jazykový kořen odhaluje i skutečný význam půstu: zastavení každodenní stravovací rutiny, sebrání se na hektické cestě životem a tak i možnost pozorování sebe sama, sečkání na cestě, plné zbytečných zvyků, zapříčiňujících nemocí.

Odmítnutí stravy je tedy viditelným výrazem vnitřního rozhodnutí k zastavení a stažení se do sebe. Zastavení zase umožňuje návrat k přirozenému řádu a tím pádem i ke zdravější a lepší stravě. Půst tedy znamená rozhodnutí odpoutat se vnitřně na určitý čas od obvyklého způsobu života, tedy i od jídla a pití. Dokážeme-li se jich vzdát, můžeme se osvobodit od přebytečného a znovu si stanovit, co je pro nás skutečně nezbytné a životně důležité. "Zřeknutí se nebere, zřeknutí se dává. Dává význam jednoduchému", řekl významný filozof Martin Heidegger.

Půst je komplexní jev, jehož dynamika postihuje stejnou mírou tělo i duši, který může způsobit hluboce zasahující změny - víc než jakékoli jiné samoléčení.

Přitom je třeba vědět, co se vlastně během půstu v organismu odehrává a jak přitom působí tělesné chemické procesy na duši. Když všechno správně pochopíme, můžeme veškeré dynamické jevy správně utřídit a důvěřovat samoléčivé síle organismu.
Jsou popisovány následné léčebné indikace:
 • Prevence aterosklerózy
 • Poruchy látkové výměny (cukrovka, dna, poruchy metabolismu tuků)
 • Redukce rizik pro srdečně cévní onemocnění
 • Kožní nemoci
 • Revmatická onemocnění
 • Dlouhodobé migrény a bolesti hlavy
 • Onemocnění jater
 • Ledvinové potíže
 • Onemocnění střev a žaludku
 • Léčba obezity
 • Prevence těch druhů rakovin, které souvisí s výživou

  Léčebný půst nesmí podstupovat:
 • Těhotné ženy
 • Kojící ženy
 • Děti před ukončením růstu
 • Lidé trpící na: rakovinu, tuberkulózu, cirhózu jater, psychózu, deprese, žaludeční nebo dvanácterníkové vředy a anorexii